GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 2975440
*
nr 297 5440
Keramik
4 del, 1950-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/1 22:19:04
1
250 kr
1/2 20:22:07
2
150 kr
2/2 09:38:12
3
200 kr
2/2 09:39:12
3
250 kr
2/2 12:41:43
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22
*
Keramik
nr 297 5440
Keramik
4 del, 1950-tal
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 februari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/1 22:19:04 | 1 | 250 kr |
1/2 20:22:07 | 2 | 150 kr |
2/2 09:38:12 | 3 | 200 kr |
2/2 09:39:12 | 3 | 250 kr |
2/2 12:41:43 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:28 -
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:00 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:42
-
3015 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:26 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 20:19 -
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:22